Дан државности Републике Србије обележава се 15. и 16.фебруара.

Овај датум је један од најбитнијих у политичком, културном и историјском календару Србије.

Петнаестог фебруара 1804. године почео је Први српски устанак,  који представља први значајнији корак у ослободилачкој борби против отоманске власти.

На хришћански празник Сретење, 15. фебруара 1835. године, донет је први устав у српској историји – Устав Кнежевине Србије. Сретењски устав је био један од најмодернијих устава свог доба.

Сретење се славио као Дан државности Србије до настанка Краљевине Срба, Хрвата и Словенаца, након чега је укинут, да би у Србији поново почео да се слави од 2001. године.

Према календару образовно – васпитног рада за oсновне школе, понедељак 16. фебруар и уторак 17. фебруар 2015. године су нерадни дани. У среду 18. фебруара 2015. године настава ће се изводити према распореду часова за понедељак.

Свим ученицима и запосленима школе честитамо Дан државности Републике Србије.