Е-ЗАКАЗИВАЊЕ ТЕРМИНА ЗА УПИС И ТЕСТИРАЊЕ ДЕТЕТА У ОШ

Обавештавамо Вас да родитељи / други законски заступници који су грађани Републике Србије могу електронским путем да закажу на Порталу еУправа термин за упис у основну школу и тестирање детета  покретањем услуге еЗаказивање термина за упис и тестирање детета у ОШ.

Родитељима ће електронско заказивање термина бити доступно од 20.марта до 31.маја 2024.године.

У  1.разред школске 2024/25. год. се уписују  деца рођена од 1.марта 2017. до 28.фебруара 2018. године.

Упис ученика у први разред основне школе, у складу са заказаним терминима обавља се у периоду од 1. априла до 31.маја 2023.године (истог дана педагог или психолог врше тестирање ученика ).

Потребно је да:

• Будете регистрован корисник, односно имате креиран налог на државном порталу за електронску идентификацију eID.gov.rs
  • Покренете услугу на Порталу еУправа (Услуге → Образовање → еЗаказивање термина у ОШ)
  • Закажете термин у школи којој Ваше дете територијално припада.

ЗАКАЗИВАЊЕ УПИСА И ТЕСТИРАЊА ВРШИ СЕ ИСКЉУЧИВО ЕЛЕКТРОНСКИМ ИЛИ ТЕЛЕФОНСКИМ ПУТЕМ. РОДИТЕЉИ НЕ ТРЕБА ДА ДОЛАЗЕ ЛИЧНО У ШКОЛУ.

Министарство просвете, науке и технолошког развоја обезбедило је подршку родитељима у вези са еЗаказивањен термина за упис и тестирање детета у ОШ. Сва питања и недоумице у вези са заказивањем термина могу се поставити на контакт телефон: 0117350557 .

Приликом уписа НИЈЕ ПОТРЕБНО  да прилажете документа, јер ће их школа прибавити по службеној дужности, и то:

• Извод из матичне књиге рођених
  • Уверење о пребивалишту
  • Уверење о похађању припремног предшколског програма
  • Потврду о обављеном лекарском прегледу – лекарско уверење*

* Изузетак је само лекарско уверење уколико сте преглед обавили код приватног лекара или у војној здравственој установи (доносите када доводите дете на тестирање).

ДО ТЕРМИНА ТЕСТИРАЊА ДЕТЕ МОРА ИМАТИ ЛЕКАРСКУ ПОТВРДУ (електронски означену од стране лекара или папирну верзију).

Уколико родитељ није у могућности да закаже термин електронским путем може то обавити позивањем школе на телефон 341-5838 радним данима од 12-13ч и заказати термин за упис и тестирање детета рад  (пре позивања припремити све  обавезне податке потребне овлашћеном лицу школе за заказивање термина  – ЈМБГ родитеља и детета, број телефона,електронску адресу и др.).

Термин можете да откажете 24 часа раније. Уколико не откажете термин и не дођете у заказаном термину у школу, систем Вам неће дозволити да наредних 14 дана резервишете нови термин електронским путем. У том случају се родитељи телефоном морају обратити школи и заказати нови термин.

документ можете преузети овде.

Управа школе