УПИС ДЕЦЕ У ПРВИ РАЗРЕД  за школску 2020/2021. годину

УПИС ДЕЦЕ У ПРВИ РАЗРЕД  за школску 2020/21. годину почиње  01. априла.2020. године

У ПРВИ РАЗРЕД уписују се деца рођена ОД 1. МАРТА 2013. ДО 1. МАРТА 2014. ГОДИНЕ

Према допису Министарства просвете, науке и технолошког развоја број: 610-00-00297/2020-07 од 30.03.2020. године упис деце у први разред врши се електронским путем. (преузми допис)

Родитељу/другом законском заступнику деце која су стасала за упис у први разред основне школе за школску 2020/2021. годину од 1.04.2020. године биће омогућено да електронским путем искажу интересовање за упис детета у одређену основну школу на територији Републике Србије преко Портала еУправа.

Родитељима који су преко ове услуге исказали интересовање, биће накнадно достављено обавештење о даљем поступку уписа деце у први разред основне школе.

директор школе, Небојша Трифић с.р.

Данас, 6. априла 2019. године, моји другари и ја посетили смо Грудњачку воденицу. Пут до ње трајао је дуго. Пешачили смо. Наш домаћин чика Голуб испричао нам је две легенде. Прва је била о Светом Сави и ђаволу и животу у воденици, један је хтео да живи ноћу у њој, а други дању. Друга је била о садњи лука.

Обишли смо читаво етно домаћинство а највише уживали у  унутрашњости саме воденице и начину на који се од пшенице брашно прави. После доласка у хотел и ручка уследиле су, омиљење нам, спортске активности. Уживали смо у фудбалу и извлачењу путем конопца. У дискотеци су биле музичке игре. Дечаци су победили.

Вук Мартиновић 4/4 и Анђела Радуновић 4/4