Данас смо моје одељење и ја били у обиласку центра Сокобање. Прво смо обишли Турско купатило. Оно је много пута било рушено. Обновио га је кнез Милош. Унутра се налазе каде. Постоји и једна посебна у којој се купао и сам Кнез. Наш рекреатор показао нам је и школе у Сокобањи. Једна носи назив по чувеном Иви Андрићу док је друга посвећена Бранисалву Нушићу. Оба наша знаменита писца инспирацију за своја дела пронашла су управо овде. Касније смо отишли до Завичајног музеја. Испред њега била је велика шаховска табла. Ми, деца, били смо живе фигуре. Играли смо се и у парку. Уследио је ручак. Поподневни део дана искористили смо за игру. Најзабавније било је пењање уз уже. Сви смо се веома забавили. Увече у дискотеци свако одељење показало је своје таленте.

Јана Илић 4/4, Јана Николић 4/4 и Анђела Радуновић 4/4