cvetiИз учионице 1/3 овог петка ширили су се пријатни мириси пољског биља и звонки дечији усклици. На часу народне традиције,  који је  држала учитељица Виолета Митровић, осетила се права претпразнична атмосфера у сусрет Лазаревој суботи.  Несвакидашња спрега слободе  и реда у учионици, која се може успоставити само правом посвећеношћу наставника, дошла је до  пуног изражаја приликом прављења  венчића од врбовог прућа и маслачака. Уз радости које прате успех у савладавању нове  вештине, ученици су се учили обичајима својственим  нашем народу као делу шире хришћанске заједнице. Могли су да чују и  најранија сведочанства о начину на који је прослављала Лазарева  субота у Јерусалиму и да сами закључе зашто се на нашим  просторима тај празник назива још и Врбица, када су некада давно у далеким крајевима деца поздрављала Христа држећи у  рукама палмине гранчице и маслине.