Награда „Шантићева реч“ за Даницу Јовановић 4/4

Основна школа „Алекса Шатић“ из Калуђерице и ове школске године организовала је Међународни литерарни и ликовни конкурс за ученике основних и средњих школа. Тема овогодишњег конкурса била је „Породица је моја сигурна лука“. Техника и материјал били су препуштени кретивцима на вољу.

Рад ученице наше школе, Данице Јовановић 4/4, освојио је 1. место у категорији млађег школског узраста од првог до четвртог разреда. Радове је прегледао стручни жири у саставу:

1. Вукашин Миловић, професор за вајање и моделовање на Факултету примењених уметности у Београду – председник жирија

2. Тамара Милићевић проф. разредене наставе, ОШ „Алекса Шантић“ , Калуђерица

3. Иванка Ивковић Ускоковић проф. ликовне културе, ОШ „Алекса Шантић“, Калуђерица – селектор радова.

Награде су додељене у оквиру манифестације „Шантићеви дани“ у години јубилеја када ОШ „Алекса Шантић“ прославља 40 година постојања!

Честитамо!