Пријатељи деце општине Гроцка организовали су у мају месецу 2019. године ликовни конкурс под називом „Заштитимо птице Београда” . Циљ конкура био је проширивање  знања о птицама нашег града као и афирмација ликовног стваралаштва. Међу награђенима су ученици одељења 4/4: Анђела Радуновић, Теодора Ивановић, Лука Јефтенић и Теодор Трифуновић. У оквиру манифестације Ревија победника 2019, дана 7.6. 2019. године, у ОШ „Свети Сава”  у Врчину ученицима  су додељене и  пригодне награде а учитељици Милени захвалница за допринос ликовном стваралаштву деце . За све учеснике такмичења током школске 201/19. године приређен је и мали коктел. Хвала велико госпођи Ани Матејић на позиву и нашој учитељици Марији Комазец!