Такмичење основних школа општине Гроцка одржано је 21. октобра у фискултурној сали ОШ „Никола Тесла”. Наше екипе, дечаци и девојчице вратили су се са освјеним пехарима и то златним. Обе екипе су освојиле прва места, тако је наша школа постала апсолутни шамион у Општини.

Дечаци су прву утакмицу против  ОШ „Свети сава” добили после шутирања слободних бацања, јер је резултат био изједначен на утакмици, али и после два продужетка. Екупу  ОШ „Илија Гарашанин”  победили су са четри бода разлике. У финалу су се сусрели са ОШ „Никола Тесла”, коју су победили са 20:19  и освојили прво место на општинском такмичењу.

Девојчице су финалну утакмицу су одиграле против „Никола Тесла” и победили резултатом 27:5, тако су и девојчице ове године освојиле пехар за прво есто у Општини.

ОШ „Милоје Васић“  -  кошаркаши:
Петар Ристић VIII-2
Драгољуб Даничић VIII-1
Алекса Алексић VIII-1
Богдан Момчиловић VIII-1
Милош Китановић VI-3
Филип Мрдак VI-1
Божидар Митић VII-1
ОШ „Милоје Васић”  - кошаркашице:
Бојана Ничковић VIII-3
Јована Вукашиновић VIII-3