Поводом прославе Дана школе и малог јубилеја – пет година рада, Актив професора српског језика наше школе одлучио се да сними пригодан филм, који приказује рад и развој школе од њеног оснивања.

Филм је снимљен у режији проф. Мирослава Бундала, који је и аутор сценарија.

Посебно је интересантно то што су у средишту пажње ученици. Кроз зграду школе воде нас две матуранткиње Нађа Ерић и Јана Митровић, као сведоци петогодишње историје рада школе. Самир Адемовић, ученик седмог разреда, имао је улогу да филм обогати хумором и комичним сценама и да нас упозна са свакодневицом школског живота из перспективе ученика. У филму су, као почасни гости, учествовали и ученици генерације на које је школа јако поносна.