Ученици одељења 2-3 су се током месеца септембра на часовима српског језика упознавали са стваралаштвом најпознатијих домаћих писаца за децу. Крај једне наставне теме реализовали су током групног и интегративног рада. Завршни час, који је био базиран на презентацији урађеног, одлучили су да прикажу пред родитељима.

Свака група појединачно упознавала  је присутне са задацима и оним што је током часова неколико предмета тимски урађено уз координацију учитељице Виолете Митровић. Ученици су се детаљније упознали са опусом из народне поезије коју је сакупио Вук Караџић, делом Ј. Ј. Змаја, Б. Ћопића и Љ. Ршумовића. Захваљујемо родитељима на њиховом интересовању и подршци и надамо се да ће овакви „отворени” часови постати пракса.