УПИС ДЕЦЕ У ПРВИ РАЗРЕД  за школску 2020/2021. годину

УПИС ДЕЦЕ У ПРВИ РАЗРЕД  за школску 2020/21. годину почиње  01. априла.2020. године

У ПРВИ РАЗРЕД уписују се деца рођена ОД 1. МАРТА 2013. ДО 1. МАРТА 2014. ГОДИНЕ

Према допису Министарства просвете, науке и технолошког развоја број: 610-00-00297/2020-07 од 30.03.2020. године упис деце у први разред врши се електронским путем. (преузми допис)

Родитељу/другом законском заступнику деце која су стасала за упис у први разред основне школе за школску 2020/2021. годину од 1.04.2020. године биће омогућено да електронским путем искажу интересовање за упис детета у одређену основну школу на територији Републике Србије преко Портала еУправа.

Родитељима који су преко ове услуге исказали интересовање, биће накнадно достављено обавештење о даљем поступку уписа деце у први разред основне школе.

директор школе, Небојша Трифић с.р.

Ученици трећег разреда су у петак, 26. маја 2017. године, извели наставни излет планиран Годишњим планом рада школе. Са својим учитељима Милком, Виолетом и Младеном обишли су градове средњег Поморавља Свилајнац и Јагодину. Заједно са учитељима о њима су бринули психолог школе Бранка Милановић као вођа пута, туристички водич Марко и Горан возач аутобуса.

Ученици су најпре обишли Природњачки центар у Свилајнцу где су на сликовит и примерен начин добили нова знања о настанку планете Земље и њеном развоју кроз епохе све до постанка човека. Видели су преко 200 минерала, три метеора која су пала на тероторију Србије и још много тога, али најзанимљивији су им били модели диносауруса у природној величини.

У Јагодини су у Музеју воштаних фигура видели како изгледају и укратко се упознали са биографијама знаменитих људи Србије и света. Потом су обишли Зоолошки врт „Тигар” , а последњи сат боравка провели су у Спомен парку Руско гробље где су се поиграли, али и упознали са улогом Црвене армије у ослобођењу Србије у Другом светском рату.