Ученици млађих разреда наше школе посетили су, 31.3.2016. године, позориште. Том приликом на сцени Академије 28  посматрали су позоришну представу „Велика пљачка двора”.

Вечита борба добра и зла  кроз авантуру отете принцезе Елене и изгубљеног друга из детињства, разбојника Маријана Зозона, праћена је бригом њених краљевских родитеља.  Висока цена наивности и оданости, само су неке од карактеристика овог веома поучног и узрасту примереног комада.

Најјаче овације и аплаузе изазвао је излазак глумаца који су ученицима познати са телевизије. Улоге су, између осталих, тумачили: Јелисавета Орашанин (краљица мајка), Маријан Зозон (Иван Михаиловић), Нина Јанковић (принцеза Еленица) …

Мноштво визуелних ефеката, акробације и велика умешност и спретност глумачке поставе овај дан учинили су веома занимљивим.