Интернет је, нажалост,  постао целодневна забава деци, несвесним опасности које их очекују у виртуелном свету.
Пчеличина Илустрована едиција књига У ЗАМКАМА ВИРТУЕЛНОГ СВЕТА представља необични спој елемената и догађаја типичних за класичну бајку и изума савременог света, са циљем да укаже на актуелне проблеме и опасности виртуелног света на деци прихватљив начин.
По мотивима двеју прича аутора Горана Марковића из поменуте едиције Принцезе у свету књига и Пирати у свету књига, настала је представа У замкама виртуелног света. Обе приче говоре о претераној употреби интернета и социјалних мрежа код деце, о њиховим добрим и лошим странама. Концепт представе је настао по угледу на модеран театарски жанр. Aвантура је са сонговима која битну поруку преноси на духовит и забаван начин. Ученици млађих разреда су у петак, 12.10.2018.,  посетили Центар за културу Влада Дивљан и уживали у овој веома поучној представи.