У оквиру традиционалног програма Савеза аматера Србије, смотре драмског стваралаштва деце Србије – „Мајске игре”, општинска удружења и Пријатељи деце Београда организован је „Фестивал позоришних игара деце и младих Београда”. Овај 31. Фестивал, такмичарског карактера, одржан је у Основној школи „Свети Сава”, у Врчину, у среду 27.04.2016. године са почетком у 15 часова.
Наша школа је наступила са представом „Стари дани” и освојила друго место. Награду за најбољу мушку улогу Фестивала добио је Петар Савић, ученик 7-2, док је Магдалена Вучељић добила награду за најбољи костим. Душица Рађеновић, наставница ликовне културе, је освојила награду за најбољу сценографију.