Поводом шестог  Фестивала науке, који је одржан у Београду од 29. новембра до 2. децембра 2012. године, расписан је конкурс чија је тема „Нема теорије да научна јелка не заблиста”.  На адресу фестивала стигло је више од 3000 радова из земље и региона који су се такмичили у три старосне категорије. У категорији  од 6 до 8 година радови  одељења 2-4 настали на часовима Еколошке секције нашли су се у ужем избору, међу  првих 200 радова, и изложени су на великој јелци у холу Народне банке Србије, у Немањиној улици бр.7.  Ученици су у друштву својих другара из школе посетили фестивал.