Школска бибилиотека ће за следеће дружење бити мала и неће моћи да угости све који би хтели да поделе своја тумачења о прочитаним делима, с обзиром на то да се данас тражило место више и да су ученици чекали нестрпљиво са књигама у рукама. Љубитељи вратоломија једне од најпопуларнијих породица савремене књиге, окупили су се и  уз фантастично вођење библиотекарке Тијане Вранић, разменили своје омиљене налове, утиске, цитате… Могла су се чути поређења са другим делима, биографија писца и објашњење разних књижевних поступака као и консултација Речника непознатих речи. Ученици су се једноставно такмичили ко ће одговорити боље на задате теме, стежући своје књиге које су донели од куће. Било је и оних који су дошли како би се информисали а на крају дружења кренули су кући са изнајмљеним авантурама мишића.  Надамо се да се ће овакав вид тумачења популарне литературе постати чешћи.