Након прошлогодишњег дебија акције замене улога наставника и ученика, активисти Ђачког парламента предложили су да се иста одржи и у току овогодишње Дечје недеље. Ученици старијих разреда готово су једва дочекали када ће то они бити главни предавачи на часу и када ће моћи да исправљају грешке, пренесу знање  и дају сугестије млађима. Увидели су да бити са друге стране катедре није уопште лако, да је потребно много труда, сналажљивости и креативности у раду са децом. Наставници су се такође нашли са „друге стране” у школским клупама, у улогама ученика, у оквиру часа енглеског језика које су реализовале ученице осмог разреда.