Седмодневна манифестација „Дечја недеља“ данас се приближила крају. Део свечаног затварања била је и изведба представе „Побуна васпитних мера“ по тексту Срђе Живковића. Сценарио за представу прилагодили су учитељи Милена Алексић и Младен Ивановић. Ученици 4-4 били су актери, а њихова ингеренција била је и музика за представу.  На сцени у холу школе наступали су:

у улози КАИША- Марко Даутовић
улози ПРУТА- Јелена Стаменковић
у улози КУЋНЕ ПАПУЧЕ- Ђурђина Милентијевић
у улози ВАРЈАЧЕ- Звездана Teoфиловић
у улози ДЕСНЕ РУКЕ- Анка Панајотовић
у улози ГЛАСА- Немања Карић
у улози ЋОШКА- Мирослав Стојковић, Филип Николић
у улози ПИЈАНОГ МУЖА- Дејан Којић
у улози МАМЕ- Анђела Ћатић, Јована Додић
и у улози МАЛОГ ДУЦЕ- Никола Цветков, Урош Крнета.

За иструментални део представе и изведбу композиције „Деца су украс свет“ на блок- флаутама задужени били су Филип Николић, Невена Маринковић и Исидора Ђорђевић

Представа је базирана на сукобу тзв. васпитних мера који су се удружили и не желе више да туку децу, поручујући родитељима да лепа реч увек може имати више ефекта. Овом представом се наша школа прикључује обележавању 25. година објављивања Конвенције о правима детета Уједињених Нација.