Дигитални водич „Деца и интернет – паметно од почетка“ први је дигитални водич на српском језику, намењен  првенствено родитељима/старатељима, васпитачима и учитељима деце узраста 4-8 година, али и деци и свима онима који учествују у васпитању и образовању деце и желе да се информишу о томе на које начине могу да допринесу безбедном и конструктивном коришћењу дигиталних уређаја и интернета код деце предшколског и млађег школског узраста.

Водич садржи три секције: ТемеКвиз за проверу знања о безбедности деце на интернету и  Ресурси, у којима се налазе четири цртана филма за децу узраста 4-8 година, речник за дигитално доба, брошура за родитеље, Водич за безбедно и конструктивно коришћење дигиталне технологије и интернета и друге садржаје настале током пројекта.

Водич се налази на адреси: https://digitalni-vodic.ucpd.rs/