Дан планина (11. децембар) обележен је у оквиру пројекта „НАВАЛА НА АВАЛУ“

Дан планина треба да подсети човечанство на биолошку разноврсности и екосистеме ових подручја, које треба штитити. Уједињене нације су 11. децембар 2003. године, усвојиле као међународни дан планина, након што је 2002. година, била проглашена за годину планина.

Планине нам обезбеђују воду, енергију и храну али су изузетно осетљиве на климатске промене, ерозију, уништавање шума… Потребно је наћи начин да се обезбеди напредак без деградације осетљивих планинских екосистема.

У оквиру обележавања Дана планина, као амбасадори ПИО Авала, ученици наше школе су посетили ову планину. Лоше време и ветар нису нас спречили да уживамо у природи и прошетамо Авалским стазама које су нас одвеле до:

• Зграде шумске управе и летње учионице у којима се одвијају најразличитије активности
  • Извора Сакинац – са кога је воду за своји пивару узимао Ђорђе Вајферт
  • Хотела Авала који је изграђена 1928.године на захтев краља Александра I Карађорђевића
  • Споменика Незнаном јунаку који подсећа на бранитеље Београда дело је Ивана Мештровића
  • Авалског торња са чијег се видиковца као на длану види цео Београд али и много више…

Дана планина је обележен и израдом паноа на којем су представљене неке од наших најзанимљивијих планина.