Ученици старијих разреда уз помоћ професора математике, физике, билогије, техничког и информатичког образовања уприличили су  мини Фестивал науке у холу наше школе. Ученицима млађих разреда презентовани су експерименти из веома широког научног  асортимана. Могао се видети лифт за лутке  базиран на тегићима, вулкан од соде бикарбоне и сирћа, листићи цвета  који се брже отварају у растворима,  мехурићи од сапунице у облику геометријских тела, отворена и затворена  струјна кола, смеше у виду коктела. Разни физички закони  /кретања, полуге, одржања маса…/ представљени су на веома очигледан и креативан начин. Издвојен је и ДНК грашка, а приказане су и базичне операције са скуповима. Ученици млађих разреда били су одушевљени презентованим опитима и усхићено су обилазили штандове.