У среду, 4.10.2017. године, у одељењу 4-3 одржано је међугенерацијско дружење. Часовима су присуствовали бака Вида Јованић и дека Зоран Љубеновић, у оквиру обележавања Дечје недеље а у вези са пројектом „Читалићи 2018.„. Ученици су се упознали са речником  бакине кухиње и речником једног занаталије.  Један школски час био је мали за сва дечја питања и њихову знатижељу. Ученици су госте позвали да дођу поново и захвалили им се за време проведено са њима.

Дружење са бакама и декама представља тек почетак једног великог пројекта чија је тема „Два века Српског рјечника Вука Стефановића Караџића„. У наредним месецима уследиће посете и радионице у Музеју Вука и Доситеја, Етнографском  и Педагошком музеју… У школи ће бити организоване изложбе читалачких дневника, ликовних радова и старих предмета како би се будући Читалићи информисали о задацима који следе и на лакши и очигледнији начин приступили овој теми.

Позивамо све заинтересоване ученике наше школе од 1. разреда до 8. разреда да се пријаве за учешће у пројекту „Читалићи 2018.„ у категоријама  кретивци и кликераши.

Додатне информације можете потражити код учитељица Виолете Митровић, Милене Алексић и Наталије Милчић.