Атлетско општинско спортско такмичење „Брзином до звезда“

У спортској сали Средње школе „Гроцка“ одржано је,  14. фебруара 2023. године, атлетско такмичење „Брзином до звезда“. Ђаци из свих школа са општине Гроцка такмичили су у брзом трчању на 50 м. Након три трке, четвртфиналне, полуфиналне и финалне проглашени су и они најбољи који ће у мају месецу на Градском такмичењу представљати тзв. репрезентацију општине. У категорији девојчица 4. разреда у најбољих осам пласирала се Мила Жижић 4/4 док су  у категорији дечака пласирали Страхиња Илић 4/4 и  Влада Ђуричић 4/2. Страхиња Илић био је најбржи те ће бити и капитен најбржих дечака. Победницима су припале медаље и дипломе, а на нивоу општине Гроцка освојено је и 3. место у екипној конкуренцији школа. Тим наше школе чинили су: Мила Жижић 4/4, Андреа Цветановић 4/3, Уна Илић 4/2  и Јована Томић 4/1; Страхиња Илић 4/4, Богдан Симић 4/3, Влада Ђуричић 4/2 и Андреј Бајчетић 4/1.