У четвртак, 20. септембра 2018.,  одржан је интерактиван час „Пажљивкова правила у саобраћају” за ученике I разреда, у организацији Агенције за безбедност саобраћаја и Општине Гроцка. Ученици су имали прилику да са Пажљивком, на саобраћајном полигону утврде основна правила безбедног понашања на улици. За 319 ученика I разреда ОШ „Милоје Васић”, „Алекса Шантић” и подручног одељења из Лештана ОШ „Никола Тесла” организована је и истоимена приредба, на којој су са Пажљивкоми положили и заклетву безбедног кретања на улици.

Директорка Агенције за безбедност саобраћаја, Јасмина Милошевић је Школи даровала полигон са саобраћајним знацима и семафорима, на којем ће се ове и будуће генерације првака вежбати, а сви ученици су добили и поклон -  ранчеве и књиге.

Захваљујемо се директорки Агенције за безбедност саобраћаја и руководству Општине Гроцка на поклону и пригодној манифестацији.