d99b414d-9185-4cfb-8e99-a57694fcc3caУченике основних и средњих школа, те предшколску децу позивамо да, у оквиру такмичења и под вођством својих ментора, решавају ликовне задатке с подручја архитектурног обликовања.

1. Позивамо да фотографијом представе занимљиве зграде, архитектурне елементе и детаље. Фотографије морају бити квалитетно урађене на фото папиру или другом тврђем папиру.
  2. Позивамо да реше ликовни задатак по жељи, у којим ће да представе имагинарне објекте. Настале креације могу бити дводимензионалне (цртежи, слике, графике, фотографије) или тродимензионалне (макете, просторне поставке).

Ликовна дела морају бити достављена у оригиналном облику. Фотографије ликовних дела мањих димензија које је могуће доставити у оригиналу, неће се узети у обзир. Фотографије ликовних дела ће се узети у обзир само у случају просторских поставки већих димензија (инсталације), које није могуће преносити.

Ликовна дела морају бити достављена без оквира или паспартуа, на тврдој подлози. Ликовна дела у туби неће бити прихваћена.

Ментор (ликовни педагог, учитељ, васпитач) може суделовати са највише 6 ликовних дела (појединачне школе). Димензије макете не смеју прекорачити 40x40x40 цм.

Сваки послат рад мора имати следеће податке:

• Име и презиме аутора, узраст, разред,
  • Наслов ликовнега дела, ликовни задатак, ликовна техника,
  • Име и презиме ментора,
  • Име и адреса васпитно-образовне установе,
  • Електронска пошта ментора.

Завршна приредба са изложбом ликовних радова ће се одржати у месецу октобру 2016. Ментори ће добити позивнице електронском поштом.

Ликовна дела пошаљите или доставите лично до 16.6.2016. на адресу:

Društvo likovnih pedagogov Primorja, Štanjel 24,  6222 Štanjel,  (s dopisom) Po Fabianijevih poteh(латиницом)

Додатне информације можете добити код Власте Маркочич (vlasta.markocic@gmail.com) или Тање Самец (tanja203@gmail.com).

Каталоге протеклих такмичења можете погледати на http://os-komen.weebly.com/  у рубрици  Дејавности ин пројекти/По Фабианијевих потех.

Равнатељица ОШ „Комен”:
Нивес Цек