Ученици 3-3 посетили су почетком месеца Ватрогасну станицу у Улици Мије Ковачевића у Београду. Домаћин, Драган Јовановић, са својим колегама дивно је угостио ученике. Имали су прилику да посете историјски део станице, тзв. музејски део и упознају се са опремом која се некада користила у обављању овог занимања. Ученике су највише одушевила возила, која су имали прилике да виде и провозају се. Демонстрирана је и пена и начин на који се гаси ватра великих размера. Дружење од неколико сати, завршено је освежењем и предајом захвалнице. На растанку, ватрогасци су ученицима поделили брошуре. Велико хвала на гостопримству читавој ватрогасној станици и родитељима који су помогли транспорт ученика.