Наша школа је изградила пријатељске односе са ОШ „16.децембар“ из Мојстране у Словенији и већ неколико  година уназад се дружимо и узајамно посећујемо.

Ове  године су они организовали 23. планински камп у циљу ширења планинарске културе међу младима, на коме су учествовали наши ученици и ученици ОШ „Алекса Шантић”. Пењање КАМП је одржано током претходне недеље, од 18.09. 2017. до 22.09.2017.године, где су ученици у пратњи наставнице Славице Мастиловић имали прилике да уживају у природи нациноналног парка Триглав. Ђаке су пратили и председник општине Гроцка Драгољуб Симоновић, председник Скупштине Општине Стефан Дилберовић и директори школа, Радивоје Миљић и Небојша Трифић. Наши домаћини су организовали пењање до превоја Лукња на непуних 1800 метара надморске висине, где су обезбедили менторе из планинарских клубова и Горску службу спасавања. Заједно са њима су ученици прошли обуку спасавања и слушали занимљива предавања о  посебности Триглава - ретким биљкама које ту успевају и животињским врстама чије је то природно станиште, а многе од њих су имали прилику и да виде. Један од организованих излета је био одлазак на језеро Блед, обилазак Бледског замка, музеја, ковачнице, а поред тога у планинском дому ученици су учествовали у уметничким и ликовним радионицама. Посетили су нас и представници војске Словеније, који су извели војну демонстрацију и организовали такмичење у војним вежбама, где су ученици показали спретност и вештину и за то добили награде.

И за ученике и за наставнике је ово било једно незаборавно искуство и дружење.