УПИС ДЕЦЕ У ПРВИ РАЗРЕД  за школску 2020/2021. годину

УПИС ДЕЦЕ У ПРВИ РАЗРЕД  за школску 2020/21. годину почиње  01. априла.2020. године

У ПРВИ РАЗРЕД уписују се деца рођена ОД 1. МАРТА 2013. ДО 1. МАРТА 2014. ГОДИНЕ

Према допису Министарства просвете, науке и технолошког развоја број: 610-00-00297/2020-07 од 30.03.2020. године упис деце у први разред врши се електронским путем. (преузми допис)

Родитељу/другом законском заступнику деце која су стасала за упис у први разред основне школе за школску 2020/2021. годину од 1.04.2020. године биће омогућено да електронским путем искажу интересовање за упис детета у одређену основну школу на територији Републике Србије преко Портала еУправа.

Родитељима који су преко ове услуге исказали интересовање, биће накнадно достављено обавештење о даљем поступку уписа деце у први разред основне школе.

директор школе, Небојша Трифић с.р.

Сваке године нас у ово време, пред  најлепши и најрадоснији  хришћански празник, обузме  неко посебно осећање, велика радост и жеља  да наша  Ускршња јаја  буду најлепша, по нечему посебна.

Ученици 4- 3 су ове године украшавали јаја, за њих новом, али занимљивом декупаж техником. Осмеси на њиховим лицима током и након завршеног рада говоре о томе колико су уживали и са колико воље и елана су радили на овом задатку.

Да бисте и ви могли  да направите оваква мала уметничка дела, они су вам отрили малу тајну њиховог заната.

Потребно је:

• -  кувана јаја за украшавање
  • - једно свеже јаје
  • - салвете са украсним мотивима
  • - маказе
  • - четкица

Поступак:
Јаја за украшавање добро скувати. Једно јаје умутити у мањој чинији. Изабрати мотиве са салвета, исећи их и пажљиво раздвојити слојеве салвета. Користи се само један слој салвете на коме се налази мотив. Салвету прислонити на кувано јаје, четкицом намоченом у умућено јаје пажљиво прелазити преко салвете, док се она не залепи.

Пробајте и ви!

Срећан Ускрс желе вам ученици 4 – 3.

А неки ученици јаја су бојили темпера бојама.