У сусрет Дану школе, који је ове године јубиларни пети пут, ученици су приредили велики  пролећни концерт под називом „Нек свуд љубав сја”. Тог 16.4.2015. хол школе био је препун ђака и професора  који су поздрављали све учеснике. Током концерта представили су се хор и оркестар наше школе, солисти на виолинама и клавиру, мали флаутисти 4. разреда и специјални гости, ученици ОШ „Јелена Ћетковић”. Треба истаћи и да је у част доласка делегације школе из Словеније изведена и песма „Словенац”.

Програм концерта:

1. Хор ОШ „Милоје Васић” отвориће концерт народном белгијском песмом „Нек свуд љубав сја”
  2. Милица Стојковић, ученица седмог разреда наше школе
  3. Гости концерта:
  • Сара Марковић, ученица трећег разреда ОШ „Јелена Ћетковић“, представиће се публици композицијом Л.Бетовена „Војнички марш“
  • Тијана Бугарчић, ученица трећег разреда ОШ „Јелена Ћетковић“, извешће на клавиру композицију С.Мокрањца „Дунавка“
  1. Милица Романовић, ученица седмог разреда, на клавиру изводи композицију „Април“ П. И. Чајковског.
  2. Оркестар ОШ „Милоје Васић“ одсвираће две композиције „Кондоров лет“ и „Грчка“
  3. Ученици четвртог разреда припремили су песму „Магарац и кукавица”  на блок флаутама и гитари
  4. Хор ОШ „Милоје Васић“ поздравиће госте из Словеније песмом „Словенац“