Црвени тепих и почасни плави строј Гарде, постројен је у нашу част, ученика 4/3 и осмака наше школе, у касарни „Дедиње“, од стране гардиста Војске Србије.

Посета је била занимљива и веома поучна, захваљујући оркестру Гарде и величанственом извођењу француске, српске и јапанске химне.

Наше интересовање привукла је изложба војне опреме, наоружања, старих фотографија гардиста, униформи,  а највише улазак у оклопно возило Војне полиције. Научили смо да је Гарда основана давне 1830. године, да су њени  гардисти увек били  храбри и племенити  војници, одани  народу и држави.

На  крају  наше  посете, командант, генерал  Гарде Војске Србије, Миломир Тодоровић, нас  је поздравио  топлим  речима и захвалио се .

Надамо се да неко од нас поћи стопама наших гардиста и бити понос нашег народа.

У име ученика 4/3 и учитељице Виолете Митровић, захваљујемо се свима који су нам омогућили посету.