Након синоћне доделе диплома јутрос је уследила припрема за повратак кући. Лепо време искористили смо за последњу шетњу током ове наставе у природи и још по неку причицу о лековитом биљу које овде расте.  Прославили смо и рођендан другу из суседне школе. Љубазни домаћини испратили су нас, а ми се надамо да ћемо ово незаборавно дружење понивити. Захваљујемо се рекреатору Манојлу Укоковићу- Машници, доктору Владану Бабићу, прељубазном особљу хотела „Сребрна лисица”, колегама из ОШ „Алекса Шантић” и наравно, господину Зорану- без чијих прича би смо остали ускраћени за мале тајне националног парка Копаоник. Учеснике наставе у природи, ученике 3-3 и 3-4, похваљујемо због примерног владања, културног понашања и пре свега радозналости коју су показали.