Сваке среде, седмог часа, одржавају се припрема за такмичење у саобраћају. Такмичање се састоји од вожње бицикла и теста о саобраћају, а одржаће се априла месеца 2019. године. Основна школе „Милоје Васић“ припрема једну групу ученика петог разреда: Миња Антић и Емилија Стојановић из 5-2, а Андрија Кркљеш и Душан Добрисављевић из 5-1 одељења.

Припреме у вожњи бицикла одржавају се на спортском терену, а припреме у знању познавања саобраћаја  у учионици техничког образовања.

Ментор овог тима је  наставница техничког образовања проф. Ана Најданов.

Наша школа је протекле две године освајала  треће место на општинском такмичењу.

Наши такмичари су дисциплиновани и успешни, а наставница је веома  задовољна њиховим вештинама вожње бицикала.

Написале: Емилија Стојановић и Анастасија Јефић.