У понедељак, 18. априла 2016. године, обележено је шест година постојања наше школе. Тим поводом изведена је представа „Стари дани“, под будним редитељским оком наставница Биљане Јовановић и Марије Јанковић. Писци са којима се сусрећемо на часовима српског и руског језика, представљени су својим делима, али и стварним епизодама из својих узбудљивих живота. Тако су се пред публиком појавили оживљени књижевни великани у боемском амбијенту Београда и Санкт Петербурга - Скадарлији и Подвал бродячей собаки. Ученици Немања Јанковић, Вукашин Јовановић, Лука Ђорђевић(7/3), Радован Брајковић, Павле Опачић, Милица Гачевић (7/4), Ненад Станковић, Петар Савић,(7/2), Магдалена Вучељић, Миломир Миладиновић, Ђорђе Ђуран, (8/2), Јелена Стоилковић, Теодора Стојановић, Анђела Стојановић (8/1) и Филип Инић (6/4) убедљиво и снажно донели су сцене које су се пре готово једног века претвориле у урбане легенде. Нашим гостима је на сцени уприличено чувено суђење Ђури Јакшићу због увреде нанете генералу Ранку Алимпићу, којом приликом је велики песник у званичним књигама легитимисан као „књижевник без занимања“. Хумористичка и веома топла је била свађа Боре Станковића и глумца чича Илије. Посебан утисак оставиле су љубавне приче Јанка Веселиновића и Веле Негрилове, Лазе Костића и Ленке Дунђерски, Сереја Јесењина и Исидоре Данкан, детаљ из брака Ане Ахматове и Николаја Гумиљова, дате кроз кафанске интриге и трачеве; разговор Бранислава Нушића и Љубинке Бобић, свађа Дмитрија Мерешковског и Ивана Буњина око доделе Нобелове награде. Осим због уверљиве глуме, представа „Стари дани“ остаје упамћена и по веома захтевном сценарију и броју ликова који су се на крају извођења са задовољстом и поносом поклонили публици.
У другом делу приредбе гости су уживали у наступу школског хора и оркестра који је још једном потврдио своју класу.

Погледајте „Наступ школског хора, оркестра и плесне групе на Дан школе”