Фестивал  „PatosOFFiranje” у Смедереву,  одржан крајем августа 2015. године, обухватао је  представе, перформансе, концерте, пројекције филмова, изложбе, радионице и сусрете са домаћим и страним ауторима.

У организацији позоришта ПАТОС, на 11. „PatosOFFiranju” учествовало је више од 250 уметника из шест земаља. Публика фестивала, чија је уметничка директорка Сунчица Милосављевић, имала је прилику да види и 13 представа за одрасле, музичке наступе  и радионице.

Међу бројим уметничким ствараоцима своја умења имали су прилику да покажу и најмлађи кроз пројекат Позориште у парку. Истоимени пројекат је похваљен за отварање нових простора за уметничке садржаје. Ученици сада већ 2-3 и учитељица Виолета Митровић имали су прилику да изведу представу „Шарене јабуке” у сарадњи са ученицима  ОШ„Алекса Шантић” из Калуђерице.