Ученици одељења 2-4, 3-3 и 3-4 су са својим учитељицама Миленом, Виолетом и Сњежаном, боравили на Златибору од 2. до 9. марта 2017. године. Смештени су били у дечјем одмаралишту „Сунчани брег”, у готово самом центру Златибора. Рекреатор Влада и докторка Весна трудили су се да улепшају боравак у овом изузетно посећеном планинском центру. Ученици су током седам дана радили на својој самосталности у обављању хигијенских навика и бризи о сопственој уредности и здрављу. Боравили су на свежем ваздуху и уживали у прелепим и дугим шетњама. Оцењивани су на основу тога колико су им собе биле уредне. Поподне је било резервисано за изабрани спорт и уживање у физичким активностима. Проширили су своја знања о шумским и ливадским животним заједницама и њиховом очувању.  И оно што оставља најјачи утисак- много се дружили и уживали у игри у дискотеци и разним такмичењима у забавним задужењима.