Крајем прошле године Пријатељи деце општине Гроцка организовали су Конкурс за дечју карикатуру „Мали Пјер”. Право учешћа имали  су сви ученици од 1. до 8. разреда свих школа са територије општине. Данас  су објављени резултати конкурса. Организатори су у сарадњи са уметницима из ПЕРО АРТ ЦЕНТРА вредновали ученичке радове у двема категоријама: млађи школски узраст /од 1. до 4. разреда/ и старији школски узраст  /од 5. до 8. разреда/. Жири у саставу : Драган Марковић, магистар сликарства, Мирјана Ђошић, докторант  сликарства и Марко Стајић, сликар и карикатуриста, добитник Великог Пјера  2010.године  је одлучио да ученик 2-4 Никола Цветков са карикатуром „Cristiano Ronaldo”  освоји ПРВО МЕСТО у категорији за млађи школски узраст, ученици 1-1 Елена Јанковић  и Вељко Живковић са  карикатурама  „ Библиотекар“ освоје ДРУГО МЕСТО и ученица 2-4 Анка Панајотовић освоји ТРЕЋЕ МЕСТО са карикатуром „Џенифер Лопез”. Честитамо на креативности свим осталим учесницима: Сари Алидини, Звездани Теофиловић, Јовани Додић, Марку Даутовићу…

Радови ће бити изложени у просторијама Пријатеља деце општине Гроцка, у ОШ“ Свети Сава“ у Врчину  а 1.априла у Београду у Центру за културу и спорт „Шумице“ .

DSC01103 DSC01104 DSC01105 DSC01106