Промоција књиге „Кратке приче за вежбање читања с разумевањем“`

У петак, 24.11.2017. године, ученицима млађих разреда представљена је књига „Кратке приче за вежбање  читања с разумевањем“. Књигу  су представили Снежана Милошевић Јешић и Зоран Јешић. Кроз низ животних и свакодневних ситуација у којима се може наћи свако дете, аутори су се потрудили да  на веома забаван и пре свега, поучан начин, приближе деци шта је све потребно урадити, како би се разумело прочитано. Разумевање прочитаног све је чешћи проблем у данашње време. Он се не тиче само српског језика, већ свих наставних предмета. Ауторски тим је вођен овом проблематиком и приступио писању једне овакве књиге. Она се може користити како у 1. и 2. разреду, на увежбавању почетног читања и писања, тако и у 3. и 4. када се може вежбати писање латиницом, апстраховање, промена краја и почетка и сл. Књига је ученицима представљена у виду луткарске представе у којој су они активно учествовали.  Захваљујемо ауторском тиму на доласку.