Пробни завршни испит за ученике осмог разреда биће организован данас и у суботу у свим школама у Србиjи.

Ученици ће данас у подне решавати задатке из математике, док ће дан касниjе у девет уjутро решавати тест из српског, односно матерњег jезика.

Kомбиновани тест са питањима из физике, биологиjе хемиjе, историjе и географиjе решаваће се у истом дану као и тест из српског у 11.30 сати.

Oсим симулациjе завршног испита, циљ организовања пробног завршног испита jе да се неколико недеља пред малу матуру види колико су ученици у овом тренутку спремни за завршни испит и на чему треба радити у наредном периоду.

Завршни испит  за ученике осмог разреда биће организован од 15. до 17. jуна 2016. године.