Фестивал науке, највећа манифестација у области промоције науке и образовања, одржана је на Београдском сајму у халама 3, 3а и 5 од 29. новембра до 2. децембра 2018. године под слоганом  "Земља будућности". На фестивалу је учествовало више од 60 научих и образовних институција, удружења али појединаца из Србије и из иностранства. Фестивал је био подељен на неколико целина: Наука без престанка, Научно-фантастична бина, Експертинејџери, Мала зона и  Мала научна бина.

Како изгледа унутрсшњност људског тела? Како се поправљају зуби? Како форензичари прикупљају податке на месту злочина? Ко су били Клеопатра и Цезар? Како изгледа једна биоодржива стамбена јединица? Само су нека од питања на која су посетиоци могли пронаћи бројна решења и објашњења од веома компетентних едукатора, демонстратора и предавача.

Ученици млађих и старијих одељења наше школе уживали су у посети овој манифестацији током тзв. школског дана. Организатор посете била је професор физике и хемије, Душица Ивановић.

Фотографије погледајте на адреси: