Ученицима Основне школе „Милоје Васић” пружила се прилика да обиђу просторије чувене фабрике „Соко Штарк” . Ученици одељења 3-4, 4-1, 4-2, 4-3, 4-4 су фабрику обишли у  друштву учитељица Милене Алексић и Зорице Стаменковић. При доласку, ђаке је дочекала маскота смокија тзв. „Смокић” на опште одушевење свих.
Ученици су подељени у две групе. Наизменично су ишли у обилазак погона где се производе „Бананице”, чоколаде „Најлепше жеље” и разни други производи широког асортимана ове компаније. За то време друга група ученика била је у развојној лабораторији где су од технолога чули историјат прављења чоколаде од напитка до чоколаде са разним додацима. Ученици су имали шансу да уз помоћ калупа и разних састојака направе своје личне чоколаде које су послате на хлађење. Такође је организована и дегустација разних производа. Технолози су ученике питали имају ли неку идеју шта би све могли да ставе у слани производни програм, које облике чоколада би желели да виде у будућности и сл. Ђаци су се упознали са великим бројем различитих занимања којима се људи баве у фабрици. На очигледном примеру могао се уочити пут од сировине до готовог производа.  На крају посете ученике су сачекали слатки поклони и фотографије. Љубазно особље имало је стрпљења за многа питања радозналих ученика.
Овом приликом захваљујемо се свима на гостопримству.