Наша школа је,  у пероду од 8. до 11. децембра 2015.  године, угостила службенике  Полицијске управе за град Београд.  Готово читаве недеље, почевши од  другог часа, предавањима  које су одржали полицијски инспектори  VI  Одељења,  Марија Станковић и Станко Вијатовић, присуствовали су сви ученици од петог до  осмог разреда.

Интерактивно, сажето, ефектно са много примера из свакодневног живота, били су занимљиви чак и најнемирнијим ученицима. Ђаци су информисани о начинима злоупотребе личних података, фотографија и других информација са друштвених мрежа. Знајући да их ученици често користе, покушали су да превентивно упознају аудиторијум са свим последицама коришћења „тешких“ речи, и прослеђивања података, а да тога нисмо ни свесни. Било је речи и о малелотничком вршњачком насиљу које је данас, нажалост,  свакодневна појава. Ученици су превентивно упознати са свим мерама и казнама које следе за све врсте наведених преступа. Сва предавања била су прилагођена узрасту ученика, на основу чега су биране и теме.

Овом приликом захваљујемо се инспекторима на сарадњи.