„Дечја недеља” је национална манифестација која се традиционално обележава у свету и код нас. Министарство за рад, запошљавање, социјална и борачка питања, у сарадњи са организацијом Пријатељи деце Србије донело је Програм Дечје недеље за 2018.годину, која ће се одвијати под мотом: „Моје је право да живим срећно и здраво – за одрастање без насиља“. Ове године, Дечија недеља је прилика да се скрене пажња најшире јавности на проблем насиља над децом, а сви одговорни актери позову на чврсто и умрежено деловање у циљу нулте толеранције према насиљу и заштите сваког детета у нашем друштву.

У нашој школи Дечја недеља отворена је по 9. пут уз песму и игру свих ученика млађих разреда. Уследила је тзв. Дрангулијада, у оквиру које су ученици размењивали ситнице у оквиру одељенских заједница.   Током трајања Дечје недеље уследиће тематске активности испланиране по данима.