У нашој школи у среду, 30.03.2016. године, одржано је Општинско такмичење из музичке културе „Демус 2”, на ком је наша школа освојила прво место и тиме се пласирала даље на Градско такмичење. Поносни смо успехом наших ученика, као  и успехом који већ годину за годином остварује наставник музичке културе Огњен Марковић. Оркестар чији су чланови Милица Романовић 8-3 (клавир), Ђорђе Ђуран 8-2 (гитара), Божидар Јовановић 8-1 (хармоника),  Филип Инић 6-4 (хармоника), Исидора Ђорђевић 5-4 (хармоника), Невена Симовић 5-1 (клавир), Лазар Павловић 5-1 (гитара), Лазар Крстев 5-2 (удараљке), Тамара Искић 5-2 (удараљке), Огњен Дамњановић 4-1 (хармоника) и Михајло Миланов 4-1 (хармоника) извели су нумере  „Балкан експрес”, „Подмосковске вечери” и  „Свилен конац”, које можете видети и преслушати: