šahУченици наше школе остварили су запажен резултат на општинском такмичењу у шаху, које се одиграло прошле недеље (22. фебруара) у Основној школи „Илија Гарашанин“.

Такмичење се реализовало у две категорије: поједнично и екипно, и то у мушкој и женској конкуренцији.

У појединачном такмичењу, у такмичарској групи седмих и осмих разреда, Марко Шишкоски VII-3 освојио је прво место. Исти успех у женској категорији постигла је    Марија Шишкоски VII-3.  Огњен Стешевић VII-3 освојио је друго место.

Наш најмлађи такмичар, Душан Величковић III-1, освојио је друго место међу ученицима трећег и четвртог разреда.

Јелена Величковић VI-3 је освојила треће место у такмичарској групи петих и шестих разреда.

У екипном делу такмичења у мушкој конкуренцији Душан Величковић III-1, Марко Шишкоски VII3, Огњен Стешевић VII-3 и Павле Опачић VI-4 освојили су треће место.

У женској конкуренцији треће место су тимским наступом освојиле: Јелена Величковић VI-3, Марија Шишкоски VII-3 и Марија Стешевић VI-2.

Честитамо свим ученицима на постигнутим резултатима и желимо им срећу у даљем такмичењу.