ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ „ДЕМУС„  одржано је у среду, 25.1.2017.  године  у категорији: „Најраспеваније одељење“ , „Златна сирена “- соло певачи и Мали вокални састави-дуети,терцети, и квартети. Стручни жири чинили су професори Музичке школе из Гроцке и представница организације „Пријатеља деце општине Гроцка„, Ана Матејић. Наша школа као домаћин угостила је мноштво талентованих ђака са територије општине који су се такмичили у поменутим сегментима. Певачке снаге у име наше школе одмерили су представници одељења 1-2, 2-4, 3-3 и 4-4. У категорији „Најраспеваније одељење“ најбољи су били ученици одељења 3-3 /учитељица Виолета Митровић/,  који су освојили прво место и пласман на градско такмичење. Друго место припало је одељењу 4-4 /учитељица Маја Гвозденовић/, док су треће место поделили ученици 1-2 /учитељица Наталија Милчић/ и 2-4 /учитељица Милена Алексић/. Захваљујемо се жирију на правичности и проф. Огњену Марковићу на стручним сугестијама.