У уторак, 24. марта 2015. године, у просторијама ОШ„Илија Гарашанин” у Гроцкој одржано је 55. по реду надметање младих до 18. година у рецитовању. Избрани ученици са свих школа на општини Гроцка, по троје у категорији млађих, старијих и средњошколаца, одмерили су своје умеће.
Стручни  жири  су чинили глумци: Оливера Викторовић, Тијана Јанковић и Иван Пантовић. Сви присутни сагласили су се са жиријем да је било веома тешко донети одлуку ко треба да се пласира у даљи ранг такмичења јер су се сви учесници веома потрудили и били веома успешни. Упркос великој конкуренцији, селекција је ипак направљена.

У  I  категорији – млађи школски узраст,

Од укупно 30 учесника (из седам школа), прво место и пласман на градско такмичење освојила је  Јања Симоновић, ученица другог  разреда ОШ „Илија Гарашанин“ из Гроцке, песмом „Плава Звезда“ Мирослава Антића.

Друго место освојили су:

• Емилија Грујић, ученица првог разреда ОШ „Никола Тесла“ из Винче, песмом  „Имењаци“, Драгана Лукића.
  • Илија Ристић, ученик трећег разреда ОШ „Илија Гарашанин“ из Гроцке, песмом  „Ана“ , Недељка Попадића.

Треће  место освојиле су:

• Кристина Трпковић, ученица четвртог разреда ОШ „Никола Тесла“ из Винче, песмом  „Црно куче“, Марије Кузњецове.
  • Робин Николић, ученица трећег разреда ОШ „Никола Тесла“ из Винче, песмом  „Шашава песма“ , Мирослава Антића.

У  II  категорији – средњи школски узраст

Од укупно 26 учесника (из седам школа), прво место и пласман на градско такмичење освојила је Милица Живановић, ученица шестог разреда ОШ „Илија Гарашанин“ из Гроцке, песмом  „Неповратна песма“, Мирослава Антића.

Друго место освојили су:

• Стефан Фишер, ученик осмог разреда ОШ „Свети Сава“ из Врчина, песмом „Сећаш ли се Барбара“,  Жака Превера.
  •  Никола Свилар, ученик петог  разреда ОШ „Милоје Васић“ из Калуђерице, песмом „У сред града Шипова“, Велимира Ралевића.
  • Сања Палалић, ученица  шестог  разреда ОШ „Иво Лола Рибар“ из Бегаљице, песмом „Плава Звезда“, Мирослава Антића

Треће  место освојили су:

• Петар Милуновић, ученик шестог разреда ОШ „Никола Тесла“ из Винче, песмом „Онамо, намо“ Николе  I Петровића
  • Aнђела Вујанић, ученица шестог разреда ОШ „Милоје Васић“ из Калуђерице, песмом „Љубав“, Алексија  Марјановића
  • Алекса Војновић, ученик осмог разреда ОШ „Алекса Шантић“ из Калуђерице, песмом  „Балада о предвечерју“  Стевана Раичковића.

Похвале:

• Магдалена Николић, ученица  осмог разреда ОШ „Свети Сава“ из Врчина, песмом „Није ми ништа, а свашта ми је“,  Ане Карановић.
  • Дара Павловић, ученица осмог разреда ОШ „Алекса Шантић“ из Калуђерице, песмом  „Забрањено је“  Пабла Неруде.