Чувари природе одељења III-1 и III-2 планирали су да очисте поток и прилазе потоку у близини своје школе. Међутим, сам поток је више канал отпадних вода него поток, па је неоходно да се исти најпре механизацијом очисти и среди, а тек после озбиљних радова одраслих, вредне дечије руке би се позабавиле овим послом. Вредни и одговорни ученици ипак су данас прионули на посао, али уместо потока чистили су школско двориште и прилазе школи. Чистили су део воћака преко пута школе, али и велику ливаду покрај школског дворишта.  Можда нису све урадили довољно добро, али исказали су жељу да живе у чистијој и хуманијој средини и показали својим старијим другарима и родитељима да са мало труда се може пуно учинити.
Покушајмо да заједно сваког дана будемо ЧУВАРИ ПРИРОДЕ.