Светски дан вода обележава се сваке године 22. марта. Тај дан је усвојен резолуцијом УН-а у децембру 1992. године. Већ од 1993. године овај дан је почео да се обележава и временом значај овог дана је почео да расте.

Овим даном Уједињене нације желе да подсете на важност заштите вода и на недостатак воде за пиће у многим крајевима света. Такође од 2005. до 2015. се обележава деценија вода тако да Светски дан вода има посебан значај током ових година.

У Србији се такође обележава светски дан вода бројним манифестацијама. У нашој школе ученици 2-4 и 4-2, пригодном изложбом радова насталих на часовима еколошке секције, обележили су овај важан еколошки датум.