На платоу испред општине Гроцка, у четвртак , 5.10.2017. године, удружење „Пријатељи деце општине Гроцка“ и градске општина Гроцка организовали су  програм поводом Дечје недеље, која је окупила велики број малишана са читаве општине.

Присутнима се обратио председник градске општине Гроцка Драгољуб Симоновић, који је ово приликом истакао да управо овакве манифестације указују на потребу побољшања положаја деце у Србији, као и на важност њиховог директног учешћа у друштвеном животу.

У оквиру програма наступали су ученици: ОШ „ Свети Сава“- Врчин, ОШ „Илија Гарашанин“- Гроцка, ОШ „ Мића Стојковић“ -Умчари, ОШ „ Алекса Шантић“ –Калуђерица, ОШ „ Милоје Васић“- Калуђерица,  ОШ „ Иво Лола Рибар“- Бегаљица, ОШ „Никола Тесла“-Винча, Средње школе Гроцка , Основне музичке школе „ Невена Поповић“, као и деца из предшколске установе „Лане“.

Нашу школу представљали су ученици млађих разреда: Андреа 2-3, Лана 2-2, Маријана 4-3, Вук 3-4 и Огњен 4-3. Ученике су пратиле учитељице Наташа Тадић и Горана Голубовић.