Информација за родитеље у вези са е-Заказивањем термина
за упис и тестирање  детета у ОШ

Обавештавамо Вас да родитељи / други законски заступници који су грађани Републике Србије могу електронским путем да закажу на Порталу еУправа термин за упис у основну школу и тестирање детета  покретањем услуге еЗаказивање термина за упис и тестирање детета у ОШ.

Родитељима ће електронско заказивање термина бити доступно од 21.марта до 31.маја 2022.године.

У  I разред школске 2022/23. год. се уписују  деца рођена од 1. марта 2015. до 29. фебруара 2016. године.

Упис ученика у први разред основне школе, у складу са заказаним терминима обавља се у периоду од 1. априла до 31.маја 2022.године (педагог или психолог врше тестирање ученика).

Потребно је да:

• Будете регистрован корисник, односно имате креиран налог на државном порталу за електронску идентификацију gov.rs
  • Покренете услугу на Порталу еУправа (Услуге → Образовање → еЗаказивање термина у ОШ)
  • Закажете термин у школи којој Ваше дете територијално припада

Министарство просвете, науке и технолошког развоја обезбедило је подршку родитељима у вези са еЗаказивањен термина за упис и тестирање детета у ОШ. Сва питања и недоумице у вези са заказивањем термина могу се поставити на контакт телефон: 011 7350 557 .

Приликом уписа није потребно да прилажете документа, јер ће их школа прибавити по службеној дужности, и то:

• Извод из матичне књиге рођених
  • Уверење о пребивалишту
  • Уверење о похађању припремног предшколског програма
  • Потврду о обављеном лекарском прегледу – лекарско уверење*

* Изузетак је само лекарско уверење уколико сте преглед обавили код приватног лекара или у војној здравственој установи (доносите када доводите дете на тестирање).

Напомена 1: Уколико имате заказан термин за тестирање на који не можете да дођет, очекујемо да откажете термин бар 24 часа раније. Родитељи се  могу директно обратити школи и заказати нови термин.

Напомена 2: Пре заказивања термина тестирања потребно је обавити све лекарске прегледе.

Уколико родитељ није у могућности да закаже термин електронским путем може то обавити позивањем школе (дајући овлашћеном лицу школе све обавезне податке потребне за заказивање термина – ЈМБГ родитеља и детета, и др.).

Управа школе